Eine weiße Mauer mit blauem Storopack Logo

O NAS

 1. Firma
 2. O nas

FIRMA RODZINNA TO POŁĄCZENIE TRADYCJI I INNOWACJI.

Storopack to specjalista w dziedzinie opakowań ochronnych i formowanych elementów technicznych. Dla rodzinnej firmy o globalnym zasięgu tradycja i innowacja mają zasadnicze znaczenie. Naszym celem jest zapewnienie klientom doskonałych opakowań ochronnych i służeniem im długofalową pomocą - naszym codziennym działaniom przyświeca właśnie taka idea.

Storopack, założona jako firma rodzinna 1874 roku, ma swoją siedzibę w Metzingen w Niemczech, a od 1959 roku działa pod nazwą Storopack Hans Reichenecker GmbH. Firma podzielona jest dwa działy: Dział Formierski produkuje zaprojektowane na miarę opakowania ochronne i formowane elementy techniczne z pianek polistyrenowych dla wielu gałęzi przemysłu.

Dział Opakowań oferuje elastyczne opakowania ochronne z poduszkami wypełnionymi powietrzem, wkładki papierowe, systemy opakowań z pianki PU, luźne materiały wypełnieniowe, oraz zajmuje się ich integracją z istniejącymi procesami pakowania.

Mając do dyspozycji certyfikowane zaplecze produkcyjne w wielu miejscach na całym świecie Storopack ma zdecentralizowaną strukturę i zawsze pozostaje blisko swoich klientów. 2310 pracowników znajduje zatrudnienie w 72 fabrykach w 18 krajach na świecie, a nasze produkty można nabyć w ponad 60 krajach. Będąc firmą rodzinną o globalnym zasięgu zdajemy sobie sprawę z odpowiedzialności w stosunku do społeczeństwa i gospodarki. Odpowiedzialność tę nie tylko na siebie przyjmujemy, lecz również aktywnie działamy na rzecz ich kształtowania. Dokument Wizja i Wytyczne określa podstawę naszych działań.

Filmy wideo

DZIAŁ FORMIERSKI

Dział formierski produkuje zaprojektowane na miarę opakowania ochronne, opakowania do transportu w temperaturze kontrolowanej oraz formowane elementy techniczne z tworzyw sztucznych EPS, EPP, Neopor® i Piocelan®. Nasze produkty znajdują zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym, farmaceutycznym i spożywczym. Stosowane są również jako opakowania dla urządzeń, sprzętu informatycznego i elektronicznego, leków wrażliwych na temperaturę i artykułów spożywczych, by wymienić tylko niektóre z zastosowań.

W naszym ośrodku technicznym wykorzystujemy najnowocześniejszą technologię: w wydziale rozwojowym CAD, ośrodku budowy prototypów z frezarkami CNC, laboratorium badawczym z wyposażeniem do prób spadowych oraz komorze do symulacji warunków środowiskowych projektujemy, wytwarzamy i testujemy nasze produkty zgodnie z najbardziej wyśrubowanymi normami. Na dział formierski składają się certyfikowane fabryki w Europie i Chinach.

DZIAŁ OPAKOWANIOWY

Dział opakowaniowy oferuje opakowania ochronne z poduszkami powietrznymi (AIRplus®), wkładki papierowe (PAPERplus®), opakowania z pianki PU (FOAMplus®) oraz luźne materiały wypełniające opakowanie (PELASPAN® i PELASPAN® BIO). Kompleksowa analiza istniejących procesów pakowania, biorąca pod uwagę kwestie szybkości i elastyczności, jak również ergonomii, wydajności i efektywności na stanowisku pakowania (Working Comfort®) umożliwia nam zapewnienie klientom urządzeń, których potrzebują.        

Gdy w grę wchodzą pojedyncze stanowiska pakowania czy kompletne linie pakujące, ręczne, półautomatyczne czy w pełni zautomatyzowane systemy pakowania - nasi inżynierowie i technicy zawsze dokonują optymalizacji procesu pakowania, zatem naszym klientom w każdej sytuacji oferujemy optymalne rozwiązania. Na dział opakowaniowy składają się fabryki w Europie, Ameryce Północnej, Ameryce Południowe, Azji i Australii, a nasze produkty dostępne są w ponad 40 krajach.

FAKTY I LICZBY

Informacje ogólne

 • Firmę założono w 1959 roku w Affaltrach koło Heilbronn
 • 2310 pracowników (stan na rok 2022)
 • Sprzedaż o wartości 612 milionów Euro (2022)
 • 72 oddziałów w Australii, Belgii, Brazylii, Chinach, Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Indiach, Włoszech, Japonii, Kanadzie, Szwecji, Szwajcarii, Hiszpanii, Republice Czeskiej, Turcji, USA

Rada Nadzorcza

 • Hans Reichenecker (Prezes Rady Nadzorczej)
 • Rudolf Bezler
 • Volker Stauch

Działy Zarządu

 • Stefan Kleemann (Chief Financial Officer, Head of Corporate Controlling)
 • Matthias Gut (Chief Information Officer / Chief Digital Officer)
 • Astrid Winkeler (Head of Corporate Communications and Global Support Marketing)
 • Stefan von Hülse (Head of Corporate E-Business and CRM)
 • Regine Asser (Head of Corporate Human Resources)
 • Michael Fröhlich (Head of Corporate SAP Application)
 • Benjamin Straub (Head of Corporate IT Technology)
 • Kaja-Maria Pfeiffer-Heuser (Head of Corporate Purchasing)
 • Oliver Donth (Head of Corporate Services and Logistics)
 • Charles Poisson (Head of Corporate Sustainability)

Zarząd

 • Hermann Reichenecker (Prezes Zarządu, Dyrektor Działu Opakowaniowego)
 • Verena Reichenecker (Dyrektor Naczelny, Dyrektor Działu Formierskiego)

Storopack Hans Reichenecker GmbH

Untere Rietstrasse 30
72555 Metzingen
T +48 530795475

packaging.pl@storopack.com