NOWY CERTYFIKAT RecyClass POTWIERDZA ZASTOSOWANIE W FOLIACH AIRplus® 100% Recycled MATERIAŁU POCHODZĄCEGO W 100% Z RECYKLINGU

Wiadomości z września 2023 r.

  1. Firma
  2. Wieści
  3. Certyfikat RecyClass

Certyfikat RecyClass potwierdza zastosowanie w foliach AIRplus® 100% Recycled firmy Storopack materiału pochodzącego w 100% z recyklingu

Metzingen, wrzesień 2023 r. Nasze poduszki powietrzne AIRplus® 100% Recycled posiadają teraz certyfikat RecyClass. Certyfikat potwierdza zastosowanie w całej linii produktów folii AIRplus® 100% Recycled tworzywa sztucznego pochodzącego w 100% z recyklingu. Czyni to z naszej firmy jednym z pierwszych producentów, którzy osiągnęli taki wysoki standard. Certyfikat honorowany jest w całej Europie, a dotyczy wszystkich systemów EPR („Rozszerzona Odpowiedzialność Producenta”). Dzięki poduszkom powietrznym AIRplus® 100% Recycled nasza firma wspiera gospodarkę cyrkulacyjną, uwzględnia europejskie przepisy dotyczące tworzyw sztucznych i wspiera eliminację negatywnego wpływu odpadów z tworzyw sztucznych na środowisko. Właściwości ochronne folii są równie doskonałe, jak w przypadku konwencjonalnych poduszek powietrznych wykonanych z pierwotnego surowca. Dzięki temu staje się doskonałym wyborem dla firm, którym zależy zarówno na wysokiej jakości opakowaniach ochronnych dla swoich produktów, jak i na zrównoważonym rozwoju.

RecyClass certyfikuje łańcuch wartości Storopack
Przed wydaniem certyfikatu organizacja RecyClass dokonuje kontroli całego łańcucha wartości. Certyfikat potwierdza, że użyte materiały w całym procesie produkcyjnym, począwszy surowca aż po sprzedaż produktu finalnego, składają się w 100% z tworzywa sztucznego pochodzącego z recyklingu. Przyczynia się to do zwiększenia transparentności działań firmy, jak i wzrostu zaufania klientów do folii AIRplus® 100% Recycled.
W porównaniu z folią, która nie zawiera materiałów pochodzących z recyklingu, w całym cyklu użytkowania folii z recyklingu emisję gazów cieplarnianych zmniejsza się o 30 procent, a zużycie wody o 57 procent. Folię AIRplus® 100% Recycled można wielokrotnie przetwarzać, co oznacza, że po użyciu dalej uczestniczy w obiegu.