CYBERATTACK ON STOROPACK

  1. Firma
  2. Wieści
  3. CYBERATTACK ON STOROPACK

Wiadomości z 11.07.2023

Komunikacja całkowicie przywrócona po cyberataku

Po cyberataku, na który byliśmy narażeni w marcu 2023 r., nasza komunikacja e-mailowa i telefoniczna zostały całkowicie przywrócone. Dzięki najdokładniejszym badaniom kryminalistycznym i czyszczeniu możemy zapewnić naszych klientów, dostawców i partnerów biznesowych, że w naszych wiadomościach e-mail nie ma żadnych wirusów pochodzących z ataku. Fakt, że byliśmy w stanie produkować i dostarczać na całym świecie podczas całego ataku, zawdzięczamy ogromnemu zaangażowaniu, a także kreatywności i duchowi zespołowemu naszych pracowników. Chcielibyśmy również podziękować naszym klientom, dostawcom i partnerom za ich ogromne wsparcie i cierpliwość.

Wiadomości z 05.06.2023

Komunikacja e-mail w pełni przywrócona po cyberataku

Dwanaście tygodni po cyberataku na nasze systemy, nasza komunikacja e-mail została w pełni przywrócona. Dzięki starannym badaniom kryminalistycznym i czyszczeniu możemy zapewnić naszych klientów, dostawców i partnerów biznesowych, że w naszych wiadomościach e-mail nie ma wirusów pochodzących z ataku. W tej chwili nadal można się z nami skontaktować telefonicznie w ograniczonym zakresie. Nasz dział IT pracuje z wysokim priorytetem nad przywróceniem wszystkich systemów. Fakt, że byliśmy w stanie produkować i dostarczać na całym świecie podczas ataku, zawdzięczamy ogromnemu zaangażowaniu, kreatywności i duchowi zespołu naszych pracowników. Chcielibyśmy również podziękować naszym klientom, dostawcom i partnerom za ich ogromne wsparcie i cierpliwość.

Wiadomości z 27.04.2023

Komunikacja mailowa w dużej mierze przywrócona po cyberataku

Od ataku na nasze systemy informatyczne minęło już pięć tygodni. Nasza zdolność produkcyjna i dostawcza jest zagwarantowana. Większość pracowników Storopack ma ponownie dostęp do swojej poczty elektronicznej. Dzięki starannej analizie i czyszczeniu możemy zapewnić naszych klientów, dostawców i partnerów biznesowych, że w naszych e-mailach nie ma wirusów pochodzących z ataku. Telefonia została częściowo przywrócona. Nasz dział IT nadal intensywnie pracuje nad ponownym udostępnieniem wszystkich systemów. Funkcjonalność operacyjną na całym świecie zawdzięczamy ogromnemu zaangażowaniu, jak również kreatywności i duchowi zespołowemu naszych pracowników. Dziękujemy również naszym klientom, dostawcom i partnerom za ich wielkie wsparcie.

Wiadomości z 28.03.2023

Storopack jest w stanie realizować dostawy po cyberataku

Prawie tydzień po ataku na nasze systemy informatyczne nadal jesteśmy w stanie produkować i dostarczać. Nasza zdolność produkcyjna i dostawcza nie została w żadnym momencie przerwana. Jedynie sklep internetowy jest obecnie niedostępny. Osobista dostępność jest nadal gwarantowana poprzez numery alarmowe na stronie internetowej. Obecnie nie możemy jeszcze odbierać e-maili. Telefonia została częściowo przywrócona. Nasz dział IT pracuje pełną parą, aby ponownie udostępnić systemy. Chcielibyśmy podziękować naszym klientom, dostawcom i partnerom za ogromne wsparcie, które otrzymaliśmy do tej pory. Ponadto chcielibyśmy podziękować naszym pracownikom za ich ogromne zaangażowanie.

Informacja prasowa 23.03.2023

Upośledzenie dostępności: Producent opakowań ochronnych z Metzingen padł ofiarą cyberataku

Specjalista od opakowań ochronnych Storopack z Metzingen odnotował we wtorek 21 marca 2023 r. przestępczy atak na swoje systemy informatyczne. W związku z tym firma jest obecnie niedostępna za pośrednictwem poczty elektronicznej i w ograniczonym zakresie telefonicznie. Zgodnie ze swoim protokołem awaryjnym IT, spółka Storopack podjęła niezbędne środki bezpieczeństwa natychmiast po uzyskaniu informacji o cyberataku i poinformowała policję oraz inne odpowiedzialne organy. Obecnie mogą wystąpić opóźnienia w dostawach, Storopack pracuje na pełnych obrotach, aby nadal zapewnić możliwość dostaw. Strona internetowa firmy nie została dotknięta cyberatakiem: Pod adresem www.storopack.com klienci i partnerzy mogą znaleźć numery telefonów, za pośrednictwem których mogą obecnie dotrzeć do lokalizacji firmy. Tam też Storopack przez cały czas informuje o aktualnym statusie. "Pracujemy intensywnie, aby w pełni przywrócić wszystkie systemy. Chciałbym podziękować naszym pracownikom, którzy z wielkim zaangażowaniem pracują, aby to osiągnąć.  Podziękowania kieruję również do naszych klientów i partnerów za zrozumienie i wsparcie w obecnej sytuacji" - mówi Hermann Reichenecker, prezes zarządu spółki Storopack.