Außenaufnahme des Storopack Firmengebäudes am Hauptsitz in Metzingen, Deutschland

BEZPIECZNA POZYCJA MIMO KRYZYSU DZIĘKI STABILNYM PRZYCHODOM

Informacja prasowa 19.06.2020

  1. Dla prasy
  2. Informacje prasowe
  3. Bezpieczna pozycja mimo kryzysu dzięki stabilnym przychodom

STOROPACK PODCZAS PANDEMII KORONAWIRUSA

Metzingen, czerwiec 2020. Podobnie jak wszystkie firmy na całym świecie, także i spółka Storopack odczuła skutki pandemii koronawirusa oraz związanych z nią działań. Jednakże dzięki solidnym podstawom finansowym ten specjalista w zakresie opakowań ochronnych jest dobrze przygotowany na przyszłość. W 2019 r. całkowity zysk skonsolidowany Storopack Group wyniósł 479 mln euro, co oznacza lekki wzrost w stosunku do wartości z ubiegłego roku wynoszącej 476 mln euro. Przy tak zadowalającym wzroście przychodów firma osiągnęła wszystkie swoje cele na 2019 r. związane z przychodami i zyskiem. 

Mimo kryzysu związanego z koronawirusem Storopack nie traci pewności jeśli chodzi o zysk za pierwsze półrocze 2020 r – oczekuje się, że wartość ta utrzyma się na równym poziomie z pierwszą połową 2019 r., przy czym przychody będą wyższe. Z uwagi na panującą sytuację perspektywy na drugie półrocze są niepewne, niemniej jednak na chwilę obecną firma nie przewiduje żadnych poważnych spadków przychodów.  

„Jesteśmy usatysfakcjonowani i niezwykle wdzięczni w związku możliwością zapewnienia naszym klientom, partnerom i pracownikom poczucia niezawodności i stabilności” wyjaśnia Hermann Reichenecker, dyrektor wykonawczy w Storopack. „Przede wszystkim jest to konsekwencją posiadania bogatej oferty produktowej, bezpiecznego łańcucha dostaw włącznie z własnymi zakładami produkcyjnymi na całym świecie, silnej integracji pionowej oraz struktury klientów obejmującej wiele sektorów. Nawet w dobie kryzysu spowodowanego pandemią pozostajemy skoncentrowani na innowacyjności oraz opracowywaniu nowych i zrównoważonych produktów.”

Duża baza klientów i szeroka oferta produktów oraz obecność na globalnych rynkach są źródłem zalet – w szczególności w dobie kryzysu. W niektórych krajach producenci opakowań zaliczają się do kategorii kluczowych przedsiębiorstw, w związku z czym muszą utrzymywać zdolności dostawcze. Jeśli chodzi o towary pierwszej potrzeby w obecnym czasie, Storopack oferuje szeroką gamę opakowań ochronnych począwszy od branży medycznej i żywnościowej a skończywszy na sprzedaży internetowej towarów codziennego użytku.

Spojrzenie w przyszłość dzięki zastosowaniu materiałów pochodzących z recyklingu
Firma Storopack jest dobrze przygotowana na przyszłość dzięki koncentracji na produktach o dużym udziale materiałów z recyklingu. W ubiegłym roku oferta produktowa została uzupełniona o kolejne innowacje.

Przykładowo opracowano nowy materiał rEPS, który można wykorzystywać do produkcji nowych opakowań ochronnych, takich jak np. sprzęt AGD czy ekrany – wykonane w całości z materiałów pochodzących z recyklingu. W ten sposób ta firma z siedzibą w Metzingen całkowicie zamyka „obieg recyklingu”.

Dodatkowo wprowadzono kolejne folie z serii AIRplus® wykonane w co najmniej 50 procentach z materiałów pochodzących z recyklingu. Poduszki i wypełnienia powietrzne AIRplus® są często stosowane w sprzedaży elektronicznej, a także mają liczne zastosowania w branży przemysłowej.

Do serii PAPERplus® zalicza się niezwykle popularny produkt o nazwie Papillon, który obecnie posiada dodatkowe wersje bazujące w 100 procentach na papierze z recyklingu dostępnym w różnych kolorach.

Oprócz szerokiej gamy produktów wykonanych w dużym stopniu z materiałów pochodzących z recyklingu, firma Storopack oferuje również opakowania ochronne wytwarzane z surowców odnawialnych.

Storopack Hans Reichenecker GmbH

Untere Rietstrasse 30
72555 Metzingen
T +48 530795475

packaging.pl@storopack.com