Storopack uruchamia projekt pilotażowy we współpracy z Kärcher

Komunikat prasowy z listopada 2023 r.

  1. Dla prasy
  2. Informacje prasowe
  3. RENATURE 3D projekt pilotażowy Kärcher

Kärcher po raz pierwszy zastępuje dotychczasowe opakowania EPS zrównoważonym rozwiązaniem RENATURE® 3D marki Storopack.

Metzingen, listopad 2023. W ramach wspólnego projektu pilotażowego realizowanego przez Storopack i Kärcher, opakowania EPS zostaną po raz pierwszy zastąpione przez nowe, zrównoważone rozwiązanie RENATURE® 3D marki Storopack – pakowany produkt to myjki parowe SC3 firmy Kärcher. Działając w ten sposób, obydwie firmy rozwijają swoje strategie zrównoważonego rozwoju. RENATURE® 3D to spersonalizowane opakowanie ochronne wykonane w przeważającym stopniu ze skrobi roślinnej. Posiada certyfikat TÜV Austria, dzięki czemu nadaje się do kompostowania w domu i ogrodzie. Zależnie od konstrukcji opakowania, zastosowanie tego biomateriału może zmniejszyć emisję CO2 o nawet 50%. 

Kolejna zaleta pod względem przyjazności dla środowiska: skrobia używana do produkcji to produkt uboczny powstający w branży spożywczej, który w przeciwnym razie zostałby podany utylizacji. RENATURE® 3D ma identyczne właściwości ochronne jak EPS, dzięki czemu doskonale zabezpiecza produkty w kartonie transportowym. Elementy nadają się do wielokrotnego użytku: konsumenci mogą wykorzystywać je podczas transportu własnych produktów, np. nadając doczasowemu opakowaniu nowy kształt za pomocą nożyczek i niewielkiej ilości wody, a następnie używając je do zabezpieczenia innych obiektów.

Storopack przywiązuje ogromną wagę do ochrony zasobów i cały czas dokłada starań, aby osiągnąć stan zrównoważonego rozwoju. W tym celu firma chce, aby do 2025 r. co najmniej 50% opakowań produkowanych we własnym zakresie było wytwarzane z surowców odnawialnych lub pochodzących z recyklingu.

Opracowane z myślą o dostarczaniu towarów

Jako spersonalizowane rozwiązanie opakowaniowe, RENATURE® 3D jest odpowiednie dla wszystkich rynków sprzedażowych, od krótkich serii do produkcji masowej: w porównaniu z formowanymi elementami z EPS nie ma konieczności używana narzędzi. RENATURE® 3D jest niezwykle kompaktowe, dzięki czemu użytkownicy mogą nadal stosować swoje kartony o dotychczasowych rozmiarach. Opakowanie ochronne zapewnia optymalną ochronę towaru w kartonie: elementy formowane zabezpieczają transportowane produkty i zapobiegają ich przesuwaniu się. Dzięki specjalnej, wytrzymałej strukturze komórkowej materiał pochłania uderzenia zapewniając w ten sposób optymalną ochronę przed uszkodzeniem podczas transportu. Specjalista w zakresie opakowań ochronnych Storopack świadczy usługi doradcze i wsparcia producentom oraz firmom z branży e-commerce we wszystkich kwestiach związanych ze spersonalizowanymi opakowaniami ochronnymi RENATURE® 3D.