SYSTEM WIELKOSERYJNEGO WYPEŁNIANIA PUSTYCH PRZESTRZENI PAPIEREM, DO DUŻYCH PACZEK

Informacja prasowa na maj 2023

  1. Dla prasy
  2. Informacje prasowe
  3. System wielkoseryjnego wypełniania pustych przestrzeni papierem, do dużych paczek

NOWA MASZYNA PAPERplus® DRAGONFLY JEST PRZEZNACZONA DO WYTWARZANIA PUSZYSTYCH WKŁADEK PAPIEROWYCH W CELU SZYBKIEGO I SPRAWNEGO WYPEŁNIANIA PUSTYCH PRZESTRZENI W DUŻYCH I ŚREDNICH PUDEŁKACH

Metzingen, Maj 2023. PAPERplus® Dragonfly to poszerzenie asortymentu ochronnych opakowań papierowych Storopack. Maszyna ta służy do szybkiego i sprawnego wypełniania pustych przestrzeni, i powstała w oparciu o technologię popularnej maszyny PAPERplus® Papillon. Można ją ustawić na trzy różne prędkości, w celu dostosowania do wygody operatora przy pakowaniu. PAPERplus® Dragonfly wytwarza od 50 do 60 metrów wyjątkowo obszernych gniecionych wkładek papierowych na minutę, szybko wypełniając pudełko w celu unieruchomienia i zabezpieczenia wysyłanych towarów. Jest to jedyna maszyna na rynku opakowaniowym z funkcją zmiany gęstości upakowania wkładki, do tworzenia puszystej wyściółki papierowej o objętości regulowanej stosownie do potrzeb. To pozwala na zachowanie optymalnej nienaruszalności średnich i dużych paczek o wadze ok. 5 - 10 kg.

Wyjątkowo obszerna, puszysta wyściółka papierowa
„PAPERplus® Dragonfly jest wyjątkowa, innowacyjna, i działa lepiej niż jakakolwiek inna maszyna na rynku”, mówi Paul Deis, Menedżer ds. Wyrobów Papierowych w Storopack. „Nie ma żadnego innego systemu, który może wytwarzać opakowania papierowe z porównywalną objętością wyściółki. Ogranicza on ilość papieru użytego w pudełku, a mimo to nadal zapewnia najlepszą ochronę dla produktu. „Tak jak PAPERplus® Papillon, maszyna Dragonfly jest bardzo bezpieczna w obsłudze: brak systemu cięcia, papier oddzielają wymyślne mechanizmy. Podobnie jak inne maszyny PAPERplus®, może ona zostać łatwo włączona do istniejących procesów opakowaniowych. Materiałem eksploatacyjnym jest dwuwarstwowy papier składany w harmonijkę o dwóch gęstościach upakowania, który występuje w dwóch długościach zwojów, włącznie z opcją ciągłego zasilania palet w przypadku dużych ilości.

PAPERplus® Dragonfly będzie dostępny w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce od maja.

 

KONTAKT DLA PRASY

René Jochum
Communication Consultants GmbH
Breitwiesenstr. 17
D-70565 Stuttgart
T +49 711 97893-35

storopack@cc-stuttgart.de