PRAKTYCZNE ROZWIĄZANIE DLA STOŁÓW PAKUJĄCYCH

Komunikat prasowy z 22.04.2024 r.

  1. Dla prasy
  2. Informacje prasowe
  3. Praktyczne rozwiązanie dla stołów pakujących

Praktyczne rozwiązanie dla stołu pakującego – aktywowany wodą dozownik taśmy dla stanowisk COMFORT.PACK

Metzingen, marzec 2024 – specjalista w zakresie opakowań ochronnych Storopack wprowadza kolejne, praktyczne wyposażenie stanowisk pakujących, które oszczędza dużo czasu w procesie pakowania. Nowy, aktywowany wodą dozownik taśmy przeznaczony dla stanowisk COMFORT.PACK jest wbudowany w blat stołu pakującego. Dzięki temu kartony transportowe mogą być szybko i łatwo prowadzone nad dozownikiem i zamykane w ergonomiczny sposób. Storopack projektuje każde stanowisko COMFORT.PACK w oparciu o indywidualne wymagania klientów – dozownik ten jest przydatnym dodatkiem poprawiającym efektywność i ergonomię procesów. 

Przesuń, złóż – i gotowe! 

Taśma aktywowana wodą odznacza się niezawodnym przyleganiem, odpornością na rozrywanie i pył oraz nadaje się do recyklingu. Dzięki wbudowanemu w blat stołu dozownikowi taśmy aktywowanej wodą, Storopack zapewnia optymalne rozwiązanie do tej metody zamykania kartonów. W porównaniu z konwencjonalnymi dozownikami aktywowanymi wodą, które są umieszczone na blacie stołu pakującego, rozwiązanie marki Storopack oszczędza miejsce i jednocześnie przyspiesza proces pakowania. Zwiększa również ergonomię procesów w porównaniu z modelami nablatowymi lub urządzeniami trzymanymi w dłoni. Aby zamknąć dolne klapy kartonu za pomocą taśmy aktywowanej wodą nie trzeba go podnosić, lecz wystarczy przesunąć nad dozownikiem. Następnie urządzenie odcina taśmę klejącą, a operator może zabezpieczyć tylny fragment. W porównaniu z urządzeniami konwencjonalnymi umieszczonymi na stole oznacza to, że pracownicy mają mniejszą styczność z klejem z taśmy.

Większa elastyczność i dłuższy czas eksploatacji

Elastyczność procesu pakowania jest zatem zapewniona, ponieważ dozownik dla stanowisk COMFORT.PACK można stosować do zamykania kartonów o wszystkich rozmiarach. Opcjonalnie, maszyna może wytwarzać paski taśmy klejącej żądanej długości jednym naciśnięciem przycisku – można je łatwo pobierać w celu zamknięcia wierzchu kartonu. Opracowując urządzenie, projektanci Storopack skoncentrowali się na jego łatwej obsłudze: dozownik działa z dużymi, przemysłowymi rolkami taśmy aktywowanej wodą o średnicy zewnętrznej do 400 mm i taśmą samoprzylepną od 60 do 80 mm. Pojemność zbiornika wody wynosi 3 litry. Te dwie cechy oznaczają, że urządzenie można używać dłużej niż konwencjonalne rozwiązanie nablatowe do momentu zmiany lub ponownego napełnienia rolki. Czas zmiany rolki wynosi od 1 do 2 minut. Również czyszczenie dozownika WAT nie trwa długo dzięki dobremu dostępowi i nie wymaga użycia narzędzi.
 

Kontakt dla prasy

René Jochum
Communication Consultants GmbH
Breitwiesenstr. 17
D-70565 Stuttgart
T +49 711 97893-35

storopack@cc-stuttgart.de