Ein Karton mit einem Bilderrahmen und Luftpolstern

ELASTYCZNE OWIJANIE I OPTYMALNA OCHRONA

Wieści 30.05.2017

  1. Firma
  2. Wieści
  3. Wieści 2017
  4. Elastyczne owijanie i optymalna ochrona

NOWA FOLIA STOROPACK AIRplus® WRAP – KOMPAKTOWA ALTERNATYWA DLA TRADYCYJNEJ FOLII Z WYPEŁNIACZEM POWIETRZNYM

Specjalista w produkcji opakowań ochronnych, firma Storopack, oferuje kompaktową alternatywę dla tradycyjnej folii z wypełniaczem powietrznym – folię AIRplus® Wrap. Dzięki innowacyjnym formatom folia AIRplus® Wrap szczególnie dobrze nadaje się do owijania produktów delikatnych. Elastyczna, falista struktura pozwala ściśle owinąć pakowany produkt. Teraz jeszcze lepiej będzie można chronić przed uderzeniami, zarysowaniem oraz innymi uszkodzeniami delikatne łatwo tłukące się produkty różnych rozmiarów. Dodatkowy plus stanowi produkcja w systemie „on-demand”, co oznacza, że pracownik zależnie od potrzeb wytwarza wypełniacz powietrzny bezpośrednio na stanowisku pakowania. To zaleta w porównaniu z napełnianymi fabrycznie foliami, które dostarcza się w dużych rolkach zajmujących znaczną przestrzeń magazynową i wymagających bieżącego transportu na stanowisko pakowania.

Folię AIRplus® Wrap wytwarza się kompaktowymi systemami Storopack AIRplus® Mini i AIRplus® GTI. Jest dostępna w dwóch rozmiarach: 400 x 175 mm (folia Wrap 19d) i 710 x 175 mm (folia Wrap 36d). Folia szczególnie dobrze nadaje się do ochrony produktów nieopakowanych wstępnie i łatwo się tłukących. Wystarczy zaledwie kilka ruchów i towar jest bezpiecznie owinięty.

Niższe koszty procesowe i magazynowe
„Celem, który przyświecał nam podczas prac nad folią AIRplus® Wrap było umożliwienie jeszcze ściślejszego owijania produktów, a tym samym zapewnienie mu doskonalszej ochrony. Udało nam się to osiągnąć dzięki zastosowaniu specjalnej falistej struktury. Nasza folia stanowi optymalną alternatywę dla handlowców i producentów, którzy nadal korzystają z wielkich rolek folii z napełnianym fabrycznie wypełniaczem powietrznym”, mówi Michael Spicker, manager produktu AIR w firmie Storopack. „Wypełniacz powietrzny wytwarzany zależnie od potrzeb, bezpośrednio na stanowisku pakowania, pozwala obniżyć koszty procesowe i magazynowe.” Dzięki temu folia AIRplus® Wrap pozycjonuje się w ofercie produktowej AIRplus® obejmującej również folię Void do wytwarzania dużych wypełniaczy powietrznych do pustych przestrzeni, folię Cushion z mniejszymi komorami powietrznymi do unieruchamiania i wyściełania oraz Bubble z okrągłymi komorami powietrznymi do owijania towarów: wszystkie folie są przeznaczone do wytwarzania bezpośrednio na stanowisku pakowania i można je bez kłopotu integrować z istniejącymi procesami pakowania.