Mehrere Menschen sind zu einem Gruppenfoto am Strand aufgestellt und halten einen Banner des Big Blue Ocean Cleanup.

STOROPACK WSPIERA PROGRAM BIG BLUE OCEAN CLEANUP

Wieści 02.11.2018

  1. Firma
  2. Wieści
  3. Wieści 2018
  4. Storopack wspiera program Big Blue Ocean Cleanup

Storopack zaangażował się w program oczyszczania oceanów Big Blue Ocean Cleanup poprzez wysprzątanie plaży w Chapel St. Leonards, Lincolnshire w dniu 21 września 2018 r. Wydarzenie polegało na usunięciu z plaży niebezpiecznych dla oceanów i organizmów wodnych mikroplastiku i małych śmieci z tworzyw sztucznych.

Inicjatywę wsparło piętnastu wolontariuszy z obydwu siedzib Storopack UK, jeden pracownik z siedziby w Niemczech oraz menadżer ds. marketingu z firmy Woodway UK.

Storopack dołączył do programu Big Blue Ocean Cleanup w roli sponsora. Fundacja non-profit Big Blue Ocean Cleanup aktywnie podnosi świadomość dotyczącą losów oceanów na świecie poprzez sprzątanie plaż i wybrzeży, programy edukacyjne oraz dostarczanie aktualnych, wyczerpujących informacji swoim partnerom i społeczeństwu.

Po otrzymaniu pozytywnych odpowiedzi od pracowników chcących wziąć udział w programie firma Storopack była zachwycona sukcesem przedsięwzięcia tego dnia. Dyrektor zarządzający, Richard Pulfrey, podsumował: „Jest to dla nas wielki zaszczyt być partnerem w programie Big Blue Ocean Cleanup. Naszym głównym celem było usunięcie mikroplastiku i małych plastikowych odpadów.
Te małe plastikowe części przedostają się do naturalnych ekosystemów z różnych źródeł i zanieczyszczają środowisko. Byliśmy zaskoczeni szeroką gamą śmieci, wśród których znalazły się nawet wyrzucone grille. Jesteśmy dumni, że przyczyniliśmy się do wysprzątania tej ogromnej plaży. Program Big Blue Ocean Cleanup jest tożsamy z naszymi własnymi założeniami dotyczącymi promowania gospodarki obiegowej i zachęcania do stosowania produktów z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu oraz recyklingu odpowiedzialnego.”

Organizacja wydarzenia w takiej lokalizacji jak Lincolnshire pozwoliło pracownikom z obydwu siedzib Storopack w Wielkiej Brytanii, z siedziby głównej w Sheffield oraz zakładu produkującego luźne wypełniacze w Brackley, uczestnictwo w programie. Na szczęście orkan Ali minął, dzięki czemu zespół mógł zrealizować zadania przy pięknej pogodzie. Po sprzątaniu zespół miał okazję przeanalizować swój sukces podczas obiadu w nowo otwartym obserwatorium North Sea Observatory oraz dowiedzieć się, na czym dokładnie polega program Big Blue Ocean Cleanup.

Organizatorzy Big Blue Ocean Cleanup skontaktowali się z radą miasta, która doceniła powyższe działania prośrodowiskowe, usuwając nagromadzone mikoplastik, odpady morskie i ogólne śmieci z plaży. Zgromadzone tego dnia odpady zostały przewiezione do lokalnych punktów recyklingu.

Więcej znajdziesz na stronie internetowej www.bigblueoceancleanup.org.

VIDEO

Am Strand sind zwei Strand Flaggen des Big Blue Ocean Cleanup Projekts.
Mehrere Menschen sind zu einem Gruppenfoto am Strand aufgestellt und halten einen Banner des Big Blue Ocean Cleanup.
Am Strand sind mehrere Leute, die am Strand aufräumen.
Eine Person entsorgt Müll in einen Beutel.