Eine schwarze Isolierbox mit Infusionsbeuteln und Kühlakkus

DOSKONAŁE OPAKOWANIA

Informacja prasowa 09.04.2021

  1. Firma
  2. Wieści
  3. Doskonałe opakowania

STOROPACK ZDOBYWCĄ NAGRODY WORLDSTAR PACKAGING AWARD 2021 W DWÓCH KATEGORIACH

Metzingen, kwiecień 2021. Specjalizująca się w zakresie opakowań ochronnych firma Storopack zdobyła dwie niezwykle prestiżowe i cieszące się uznaniem nagrody „WorldStar Packaging Awards 2021”. Nagrodę w kategorii Elektronika przyznano za współpracę z LivingPackets przy tworzeniu innowacyjnego rozwiązania opakowaniowego THE BOX. Drugą innowacją nagrodzoną w ramach konkursu w kategorii Medycyna & Farmacja jest system transportowy Onco-System. To dostosowane do potrzeb branży rozwiązanie z kontrolowaną temperaturą stosuje się w aptekach, szpitalach i laboratoriach do bezpiecznego transportu kluczowych leków takich jak cytostatyki czy preparaty infuzyjne.   

Rozwiązanie specjalistyczne dla sektora medycznego
Specjalistyczne rozwiązanie Onco-System marki Storopack zdobyło uznanie jurorów dzięki możliwości ponownego wykorzystania oraz połączeniu materiału o gładkiej powierzchni i zdejmowanej okładziny umożliwiającej łatwe i skuteczne czyszczenie wszystkich komponentów. To opakowanie do transportu w kontrolowanej temperaturze powstało specjalnie z myślą o bardzo wrażliwych zastosowaniach i gwarantuje, że niezbędne leki dotrą do pacjenta bezpiecznie i w odpowiedniej temperaturze. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu sprawdzonej technologii materiału zmiennofazowego (PCM) opakowań chłodzących wykonanych z twardego plastiku, którego punkt rosy można dokładnie dostosować do wymaganego zakresu temperatur. Wykonane z trwałego tworzywa EPP wkłady nadają się do wielokrotnego użytku, a rozmiar skrzynek Onco-System dostosowano do wymogów przewozu worków z kroplówką umożliwiając transport na płasko, co zapobiega ich zaginaniu lub uszkodzeniu przyrządów do infuzji w wyznaczonych punktach łamania.

Niezwykła innowacyjność
„Dzięki swojemu rozwiązaniu THE BOX startup LivingPackets wykonał ważny krok ku zrewolucjonizowaniu świata e-commerce. Możliwość udziału w projektowaniu korpusu z EPP było dla nas ekscytującą przygodą, a jednocześnie prawdziwą przyjemnością. Ta wykonana z EPP skrzynka wielokrotnego użytku nadaje się w 100% do recyklingu, jest składana i gwarantuje co najmniej 1000 zastosowań, a jednocześnie ogranicza wpływ na środowisko i obniża koszty transportu”, wyjaśnia Charles Poisson, kierownik działu badań i rozwoju w Storopack. Dzięki wsparciu technicznemu tego specjalisty od opakowań udało się stworzyć innowacyjną konstrukcję z ekspandowanego polipropylenu (EPP). To opracowane w całości przez startup rozwiązanie THE BOX wyposażone w inteligentne technologie, liczne czujniki, możliwość łączenia z Internetem, wyświetlacz e-ink oraz wbudowany mechanizm mocujący nie jest przeznaczone do jednorazowego użytku, lecz można korzystać z niego jako z usługi. Firmy z sektora e-commerce płacą wyłącznie za możliwość bezpośredniego użycia.

Za te obydwa rozwiązania firma Storopack otrzymała już wiosną 2020 r. dwie z dziesięciu nagród w konkursie „PackTheFuture 2020 - Sustainable Plastic Packaging Awards”, co między innymi jest warunkiem aktualnej nominacji: do WorldStar kwalifikują się tylko te opakowania, które już zdobyły krajową nagrodę uznawaną przez Światową Organizację Opakowań (WPO). Konkurs WorldStar jest jednym z najważniejszych wydarzeń organizowanych przez WPO, a przyznawana w jego ramach nagroda jest najważniejszą w branży opakowaniowej. Ceremonia przyznania nagród odbędzie się w maju 2021 na wirtualnej gali.

  

THE BOX LivingPackets Logo

THE BOX by LivingPackets

Filmy wideo