Ein Strang Luftpolsterfolie

MATY POWIETRZNE WYKONANE Z MATERIAŁU POCHODZĄCEGO W 100% Z RECYKLINGU

Informacja prasowa 27.01.2021

  1. Dla prasy
  2. Informacje prasowe
  3. Maty powietrzne wykonane z materiału pochodzącego w 100% z recyklingu

AIRplus® 100% RECYCLED WYZNACZA NOWE STANDARDY POD W BRANŻY ELASTYCZNYCH OPAKOWAŃ OCHRONNYCH

Metzingen, styczeń 2021 r. Specjalizująca się w zakresie opakowań ochronnych firma Storopack, wprowadza na rynek nowe foliowe maty powietrzne wykonane  z materiału pochodzącego w 100% z recyklingu. Storopack jest pionierem w produkcji folii pochodzących całkowicie z recyklingu odpadów pokonsumenckich i przemysłowych. AIRplus® 100% Recycled oferuje użytkownikom te same doskonałe właściwości ochronne, jak typowe maty powietrzne. Tym samym rozwiązanie to nadaje się idealnie dla firm ceniących sobie wysokiej jakości opakowania ochronne, które zarówno chronią ich produkty, jak i są bezpieczne dla środowiska. Dzięki niższemu zużyciu surowców w porównaniu do innych materiałów maty powietrzne są również opłacalne. Materiał AIRplus® 100% Recycled nadaje się do recyklingu i powinien trafić do obiegu recyklingowego po zakończeniu eksploatacji.

Efekt? Emisja gazów cieplarnianych mniejsza o 30% w porównaniu z foliami do mat powietrznych wykonanymi z surowców pierwotnych. Niska masa powoduje również ograniczenie emisji CO2 na całej długości łańcucha logistycznego w porównaniu do alternatywnych materiałów. Zastosowanie materiałów z recyklingu oznacza zatem oszczędność zasobów paliw kopalnych.

Storopack angażuje się w rozwój gospodarki obiegowej
Wraz z AIRplus® 100% Recycled firma Storopack poszerza swoją ofertę elastycznych opakowań ochronnych wykonanych z materiałów pochodzących w całości z recyklingu. Oprócz nowych foliowych mat powietrznych, wiele wypełniaczy papierowych PAPERplus® oraz chipsów opakowaniowych PELASPAN® wykonano całkowicie z surowców wtórnych. Szereg innych produktów zawiera już znaczny procent materiałów z recyklingu lub materiałów odnawialnych.

„AIRplus® 100% Recycled doskonale wpasowuje się w naszą strategię zrównoważonego rozwoju. Ułatwia nam osiągnięcie naszego celu związanego z ekologią, który polega na tym, aby do 2025 r. co najmniej 50% naszych opakowań ochronnych własnej produkcji z powstawało z surowców odnawialnych lub z recyklingu. W związku z tym przez cały czas udoskonalamy naszą infrastrukturę recyklingową i cały proces produkcyjny”, mówi Vicentina Pereira, kierownik ds. produktu AIR & Loose Fill w Storopack. Poprzez swoje działania w ramach akcji Alliance to End Plastic Waste oraz inicjatywie CEFLEX, Storopack angażuje się również w rozwój globalnej gospodarki obiegowej.