Ein Karton mit Produkten und weißen Papierpolsterbögen

NATURALNY MATERIAŁ OPAKOWANIOWY, KTÓRY ZAPEWNIA DOSKONAŁĄ OCHRONĘ

Informacja prasowa 11.01.2022

  1. Dla prasy
  2. Informacje prasowe
  3. Naturalny materiał opakowaniowy, który zapewnia doskonałą ochronę

NOWE ARKUSZE PAPIEROWE PAPERbubble® MARKI STOROPACK TO INNOWACYJNY I EKOLOGICZNY SUBSTYTUT DLA TRADYCYJNEJ POWIETRZNEJ FOLII BĄBELKOWEJ

Metzingen, styczeń 2022. Dzięki swoim papierowym arkuszom PAPERbubble® firma Storopack, która specjalizuje się w produkcji  opakowań ochronnych, oferuje teraz innowacyjny i przyjazny dla środowiska substytut dla tradycyjnych wypełniaczy bąbelkowych stanowiący połączenie papieru z powietrzem. Nowe papierowe arkusze PAPERbubble® charakteryzuje się taką samą jakością, wytrzymałością i trwałością jak konwencjonalne folie bąbelkowe. Ponieważ podlegają w 100% recyklingowi i są wykonane z surowców odnawialnych, te papierowe arkusze produkowane przez Storopack ograniczają zużycie surowców pierwotnych i kopalin, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla firm ceniących sobie ekologiczne opakowania ochronne wysokiej jakości. „Dobry design produktu to kluczowy czynnik gospodarki obiegowej. Storopack stosuje ekologiczne zasady projektowania, aby uczynić swoje produkty opakowaniowe bardziej zgodnymi z naturą. Naszym celem jest eliminacja nadmiaru opakowań, które odpowiadają za nadmierne zużycie zasobów,” objaśnia Paul Deis, kierownik produktów PAPER w Storopack.

Innowacyjny design, który jest przyjazny dla użytkownika
Dzięki nowo opracowanemu formatowi, arkusze papierowe PAPERbubble® doskonale nadają się do transportu delikatnych produktów o niewielkich gabarytach, takich jak kosmetyki i części elektroniczne oraz produktów sprzedawanych w Internecie. Dzięki perforacji w środkowej części te wstępnie przygotowane arkusze są proste w użyciu i charakteryzują się elastycznością, umożliwiając optymalną ochronę przewożonych produktów. W ten sposób pracownik zajmujący się pakowaniem zużywa właściwą ilość opakowań, a tym samym ogranicza ilość odpadów. Papier to proste rozwiązanie do owijania i amortyzowania pakowanych produktów oraz do wypełniania pustych przestrzeni w kartonie. Rozwiązanie PAPERbubble® jest dostarczane w specjalnie zaprojektowanym opakowaniu mieszczącym 300 arkuszy, które umożliwia łatwe i ergonomiczne wyjmowanie bezpośrednio na stanowisku pakowania. PAPERbubble® nie wymaga systemu urządzeń, co oznacza, że można go idealnie zintegrować z dotychczasową linią dystrybucyjną przy minimalnych nakładach. 

Dzięki tym papierowym arkuszom klienci firmy Storopack mogą nie tylko niezawodnie zabezpieczyć swoje produkty, lecz również prezentować je w elegancki, robiący wrażenie i unikalny sposób. Arkusze PAPERbubble® zapewniają klientom pozytywne wrażenia podczas rozpakowywania, jednocześnie chroniąc środowisko.