PRZYJAZNE DLA ŚRODOWISKA, KOMPOSTOWALNE OPAKOWANIE

Informacja prasowa 29.08.2022

  1. Firma
  2. Wieści
  3. Przyjazne dla środowiska, kompostowalne opakowanie

OFERTA PRODUKTOWA STOROPACK POWIĘKSZYŁA SIĘ O FOLIĘ AIRPLUS® BIO, KTÓRĄ MOŻNA KOMPOSTOWAĆ W WARUNKACH DOMOWYCH

Metzingen, sierpień 2022. Nowa folia Storopack AIRplus® Bio z poduszkami powietrznymi, która nadaje się do kompostowania w warunkach domowych, dowodzi większej koncentracji firmy na zrównoważonym rozwoju, gdyż spełnia definicję bioplastiku: ma częściowo biologiczne pochodzenie i bazuje na odnawialnym surowcu naturalnym, jakim jest skrobia, a także nadaje się do kompostowania w gospodarstwach domowych. Niezwykle lekkie poduszki powietrzne nie tylko obniżają wagę transportowanych produktów, lecz również ograniczają ilość odpadów z plastiku zamykając naturalny obieg surowców. Folia posiada certyfikat TÜV Austria dla tworzyw kompostowalnych w warunkach domowych i może być utylizowana wraz z innymi odpadami organicznymi w przydomowym kompostowniku. Zgodnie z normą DIN EN 13432, na której bazuje certyfikat, co najmniej 90% folii ulega rozkładowi w ciągu roku, nie pozostawiając plastiku ani toksycznych resztek. Zależnie od temperatury i mikrokultury panujących w kompoście, drobnoustroje i wysoka temperatura całkowicie rozkładają pozostałe 10% do dwutlenku węgla, wody i biomasy. Certyfikat gwarantuje, że pozostała biomasa jest przyjazna dla roślin i owadów. Poduszki powietrzne wykonane z innowacyjnej folii organicznej mają doskonałe własności opakowaniowe i powstały z myślą o niezawodnej ochronie produktów o niskiej i średniej masie.


Koncentracja na zrównoważonym rozwoju 
„Chcemy, aby do 2025 r. co najmniej 50% naszych surowców naturalnych pochodziło z recyklingu lub ze źródeł odnawialnych. Nasza nowa, kompostowalna w warunkach domowych folia AIRplus® Bio przybliża nas o krok do realizacji tego celu”, wyjaśnia Vicentina Pereira, kierownik produktu AIR and LOOSE FILL w Storopack. W 2021 r. już 33% produktów firmy było wytwarzanych we własnym zakresie z materiałów odnawialnych i pochodzących z recyklingu. Storopack dystansuje się tym samym od wprowadzających w błąd etykiet i produktów z oksydegradowalnych tworzyw sztucznych, które w rzeczywistości nie nadają się do kompostowania, lecz „znikają” w wyniku rozpadu, pozostawiając mikroplastik. Ten specjalista w zakresie opakowań ochronnych co do zasady nie stosuje tego rodzaju materiałów. 


Utylizacja wraz z kompostem domowym
Folię można po prostu wyrzucić do przydomowego kompostu, gdzie jest całkowicie rozkładana przez mikroorganizmy, co ułatwia zamknięcie naturalnego obiegu surowców. Istnieją również alternatywne scenariusze zakończenia eksploatacji folii AIRplus® Bio. W wielu krajach można ja wyrzucić do pojemnika na odpady organiczne, skąd trafia do kompostowania przemysłowego. Jednakże ten rodzaj utylizacji zależy od przepisów i norm obowiązujących w różnych regionach i gminach, które w niektórych przypadkach nadal znajdują się w fazie projektowania. Użytkownicy opakowania mogą posłużyć się nadrukowanym kodem QR aby dowiedzieć się, jakie metody usuwania tego rodzaju odpadów są dostępne w ich kraju.