Drei aufeinandergestapelte Tageszeitungen

EKSPANSJA ZAUTOMATYZOWANYCH ROZWIĄZAŃ OPAKOWANIOWYCH

Informacja prasowa 14.12.2021

  1. Firma
  2. Wieści
  3. Ekspansja zautomatyzowanych rozwiązań opakowaniowych

SPECJALISTA W ZAKRESIE OPAKOWAŃ OCHRONNYCH STOROPACK PODPISUJE UMOWĘ W SPRAWIE PRZEJĘCIA WIĘKSZOŚCIOWYCH UDZIAŁÓW W SPÓŁCE PARTNERSKIEJ OPITZ

Metzingen, grudzień 2021 r. W dniu 27 października tego roku, firma Storopack specjalizująca się w zakresie opakowań ochronnych podpisała umowę w sprawie przejęcia 74,9% udziałów w spółce OPITZ Packaging Systems GmbH (OPITZ). OPITZ z siedzibą w Düderode w Dolnej Saksonii. W styczniu 2019 r. firma Storopack połączyła siły w celu stworzenia zautomatyzowanych i wydajnych procesów w obszarze logistyki opakowań. 

OPITZ dysponuje wieloletnim doświadczeniem w budowie niestandardowych rozwiązań mechanicznych i specjalizuje się w produkcji najnowocześniejszych rozwiązań automatyzacyjnych dla systemów pakujących. Wiedza OPITZ z zakresu zautomatyzowanych procesów pakowania stanowi doskonałe uzupełnienie doświadczenia i wiedzy firmy Storopack w obszarze opakowań ochronnych. Połączona oferta produktowa obydwu firm obejmuje wszystkie aspekty automatyzacji procesów pakowania.

Klienci Storopack będą teraz mieli dostęp do pełnego zakresu usług OPITZ. „Ta inwestycja jest ważnym krokiem, jeśli chodzi o zwiększenie produktywności procesów wytwarzania opakowań ochronnych u naszych klientów” wyjaśnia Hermann Reichenecker, prezes Zarządu Storopack. Oferta produktowa OPITZ obejmuje w szczególności kartoniarki, reduktory objętości, zaklejarki do kartonów wykorzystujące papier i taśmę samoprzylepną, paletyzatory oraz systemy automatyzujące cały proces pakowania. Obecnie w fazie opracowywania znajdują się rozwiązania wykorzystujące roboty do precyzyjnej obsługi kluczowych produktów Storopack takich, jak np. poduszki powietrzne AIRplus® czy papierowe PAPERplus®. „W ramach partnerstwa okazało się już, że obydwie firmy mają wiele wspólnych wartości oraz w podobny sposób podchodzą do kwestii wysokich standardów jakościowych i koncentracji na kliencie. Taka sytuacja zapewnia idealne podstawy dla wspólnej przyszłości”, dodaje Hermann Reichenecker.

Firma zachowa nazwę OPITZ Packaging Systems GmbH, a rodzina Opitzów pozostaje na pokładzie posiadając 25,1% udziałów. Jako wyłączni dyrektorzy zarządzający Günther Opitz i jego syn Tim Opitz będą nadal zarządzać działalnością biznesową firmy. Aby sprostać gwałtownemu wzrostowi popytu na produkty i rozwiązania marki OPITZ planują budowę nowego zakładu w Northeim, w pobliżu Düderode.